Kodi zonal Moringen-FredelslohQyteti/qyteza ose krahina:Moringen-Fredelsloh
Kodi zonal:05555     (+495555)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Moringen-Fredelsloh (Gjermania)


Prefiksi 05555 është kodi i zonës për Moringen-Fredelsloh. Dhe Moringen-Fredelsloh ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Moringen-Fredelsloh, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Moringen-Fredelsloh, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +495555.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +495555 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Moringen-Fredelsloh për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00495555.
Llogaritësi I numrit të telefonit