Kodi zonal Minkush (Minkush)Qyteti/qyteza ose krahina:Minkush (Minkush)
Kodi zonal:3559     (+996 3559)

Shteti:

Kirgistani


Kodi zonal Minkush (Minkush) (Kirgistani)


Prefiksi 3559 është kodi i zonës për Minkush (Minkush). Dhe Minkush (Minkush) ndodhet në Kirgistani. Nëse ndodheni jashtë Kirgistani dhe dëshironi të telefononi një person në Minkush (Minkush), përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Kirgistani është +996, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Minkush (Minkush), përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +996 3559.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +996 3559 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Minkush (Minkush) për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00996 3559.
Llogaritësi I numrit të telefonit