Kodi zonal MiltenbergQyteti/qyteza ose krahina:Miltenberg
Kodi zonal:09371     (+499371)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Miltenberg (Gjermania)


Prefiksi 09371 është kodi i zonës për Miltenberg. Dhe Miltenberg ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Miltenberg, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Miltenberg, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +499371.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +499371 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Miltenberg për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00499371.
Llogaritësi I numrit të telefonit