Kodi zonal Menden SauerlandQyteti/qyteza ose krahina:Menden Sauerland
Kodi zonal:02373     (+492373)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Menden Sauerland (Gjermania)


Prefiksi 02373 është kodi i zonës për Menden Sauerland. Dhe Menden Sauerland ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Menden Sauerland, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Menden Sauerland, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +492373.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +492373 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Menden Sauerland për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00492373.
Llogaritësi I numrit të telefonit