Kodi zonal Martensdorf b StralsundQyteti/qyteza ose krahina:Martensdorf b Stralsund
Kodi zonal:038321     (+4938321)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Martensdorf b Stralsund (Gjermania)


Prefiksi 038321 është kodi i zonës për Martensdorf b Stralsund. Dhe Martensdorf b Stralsund ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Martensdorf b Stralsund, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Martensdorf b Stralsund, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +4938321.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +4938321 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Martensdorf b Stralsund për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 004938321.
Llogaritësi I numrit të telefonit