Kodi zonal Marsberg-Westheim (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Marsberg-Westheim

Kodi zonal / hyrja telefonike:

02994     (+492994)

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Marsberg-Westheim (hyrja telefonike)


Prefiksi 02994 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Marsberg-Westheim. Dhe Marsberg-Westheim ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Marsberg-Westheim, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Marsberg-Westheim, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 2994. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 2994 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Marsberg-Westheim për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 2994.