Kodi zonal Marsberg-Canstein



Qyteti/qyteza ose krahina:Marsberg-Canstein
Kodi zonal:02993     (+492993)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Marsberg-Canstein (Gjermania)


Prefiksi 02993 është kodi i zonës për Marsberg-Canstein. Dhe Marsberg-Canstein ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Marsberg-Canstein, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Marsberg-Canstein, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +492993.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +492993 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Marsberg-Canstein për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00492993.




Llogaritësi I numrit të telefonit