Kodi zonal Markt IndersdorfQyteti/qyteza ose krahina:Markt Indersdorf
Kodi zonal:08136     (+498136)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Markt Indersdorf (Gjermania)


Prefiksi 08136 është kodi i zonës për Markt Indersdorf. Dhe Markt Indersdorf ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Markt Indersdorf, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Markt Indersdorf, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +498136.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +498136 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Markt Indersdorf për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00498136.
Llogaritësi I numrit të telefonit