Kodi zonal Markt ErlbachQyteti/qyteza ose krahina:Markt Erlbach
Kodi zonal:09106     (+499106)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Markt Erlbach (Gjermania)


Prefiksi 09106 është kodi i zonës për Markt Erlbach. Dhe Markt Erlbach ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Markt Erlbach, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Markt Erlbach, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +499106.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +499106 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Markt Erlbach për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00499106.
Llogaritësi I numrit të telefonit