Kodi zonal MarksuhlQyteti/qyteza ose krahina:Marksuhl
Kodi zonal:036925     (+4936925)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Marksuhl (Gjermania)


Prefiksi 036925 është kodi i zonës për Marksuhl. Dhe Marksuhl ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Marksuhl, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Marksuhl, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +4936925.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +4936925 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Marksuhl për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 004936925.
Llogaritësi I numrit të telefonit