Kodi zonal MandakhQyteti/qyteza ose krahina:Mandakh
Kodi zonal:5247     (+976 5247)

Shteti:

Mongolia


Kodi zonal Mandakh (Mongolia)


Prefiksi 5247 është kodi i zonës për Mandakh. Dhe Mandakh ndodhet në Mongolia. Nëse ndodheni jashtë Mongolia dhe dëshironi të telefononi një person në Mandakh, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mongolia është +976, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Mandakh, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +976 5247.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +976 5247 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Mandakh për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00976 5247.
Llogaritësi I numrit të telefonit