Kodi zonal Lafnitz (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Lafnitz

Kodi zonal / hyrja telefonike:

3338     (+43 3338)

Shteti:

Austria

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Lafnitz (hyrja telefonike)


Prefiksi 3338 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Lafnitz. Dhe Lafnitz ndodhet në Austria. Nëse ndodheni jashtë Austria dhe dëshironi të telefononi një person në Lafnitz, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Austria është +43 (0043), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Lafnitz, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +43 3338. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +43 3338 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Lafnitz për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0043 3338.