Kodi zonal KharkhorinQyteti/qyteza ose krahina:Kharkhorin
Kodi zonal:3258     (+976 3258)

Shteti:

Mongolia


Kodi zonal Kharkhorin (Mongolia)


Prefiksi 3258 është kodi i zonës për Kharkhorin. Dhe Kharkhorin ndodhet në Mongolia. Nëse ndodheni jashtë Mongolia dhe dëshironi të telefononi një person në Kharkhorin, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mongolia është +976, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Kharkhorin, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +976 3258.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +976 3258 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Kharkhorin për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00976 3258.
Llogaritësi I numrit të telefonit