Kodi zonal KetapangQyteti/qyteza ose krahina:Ketapang
Kodi zonal:0534     (+62534)

Shteti:

IndoneziaPrefiksi 0534 është kodi i zonës për Ketapang. Dhe Ketapang ndodhet në Indonezia. Nëse ndodheni jashtë Indonezia dhe dëshironi të telefononi një person në Ketapang, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Indonezia është +62, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Ketapang, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +62534.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +62534 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Ketapang për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0062534.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal Ketapang (Indonezia)