Kodi zonal Jose Augusto Saldivar (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Jose Augusto Saldivar

Kodi zonal / hyrja telefonike:

295     (+595 295)

Shteti:

Paraguai

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Jose Augusto Saldivar (hyrja telefonike)


Prefiksi 295 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Jose Augusto Saldivar. Dhe Jose Augusto Saldivar ndodhet në Paraguai. Nëse ndodheni jashtë Paraguai dhe dëshironi të telefononi një person në Jose Augusto Saldivar, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Paraguai është +595 (00595), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Jose Augusto Saldivar, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +595 295. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +595 295 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Jose Augusto Saldivar për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00595 295.