Kodi zonal Jemgum-DitzumQyteti/qyteza ose krahina:Jemgum-Ditzum
Kodi zonal:04902     (+494902)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Jemgum-Ditzum (Gjermania)


Prefiksi 04902 është kodi i zonës për Jemgum-Ditzum. Dhe Jemgum-Ditzum ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Jemgum-Ditzum, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Jemgum-Ditzum, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +494902.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +494902 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Jemgum-Ditzum për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00494902.
Llogaritësi I numrit të telefonit