Kodi zonal Itacurubi del Rosario (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Itacurubi del Rosario

Kodi zonal / hyrja telefonike:

41     (+595 41)

Shteti:

Paraguai

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Itacurubi del Rosario (hyrja telefonike)


Prefiksi 41 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Itacurubi del Rosario. Dhe Itacurubi del Rosario ndodhet në Paraguai. Nëse ndodheni jashtë Paraguai dhe dëshironi të telefononi një person në Itacurubi del Rosario, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Paraguai është +595 (00595), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Itacurubi del Rosario, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +595 41. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +595 41 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Itacurubi del Rosario për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00595 41.