Kodi zonal Hohoe (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Hohoe

Kodi zonal / hyrja telefonike:

03627     (+2333627)

Shteti:

Gana

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Hohoe (hyrja telefonike)


Prefiksi 03627 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Hohoe. Dhe Hohoe ndodhet në Gana. Nëse ndodheni jashtë Gana dhe dëshironi të telefononi një person në Hohoe, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gana është +233 (00233), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Hohoe, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +233 3627. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +233 3627 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Hohoe për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00233 3627.