Kodi zonal HerreraQyteti/qyteza ose krahina:Herrera
Kodi zonal:9     (+507 9)

Shteti:

Panamaja


Kodi zonal Herrera (Panamaja)


Prefiksi 9 është kodi i zonës për Herrera. Dhe Herrera ndodhet në Panamaja. Nëse ndodheni jashtë Panamaja dhe dëshironi të telefononi një person në Herrera, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Panamaja është +507, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Herrera, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +507 9.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +507 9 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Herrera për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00507 9.
Llogaritësi I numrit të telefonit