Kodi zonal Hallsberg-PålsbodaQyteti/qyteza ose krahina:Hallsberg-Pålsboda
Kodi zonal:0582     (+46582)

Shteti:

Suedia


Kodi zonal Hallsberg-Pålsboda (Suedia)


Prefiksi 0582 është kodi i zonës për Hallsberg-Pålsboda. Dhe Hallsberg-Pålsboda ndodhet në Suedia. Nëse ndodheni jashtë Suedia dhe dëshironi të telefononi një person në Hallsberg-Pålsboda, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Suedia është +46, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Hallsberg-Pålsboda, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +46582.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +46582 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Hallsberg-Pålsboda për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0046582.
Llogaritësi I numrit të telefonit