Kodi zonal Gnesau (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Gnesau

Kodi zonal / hyrja telefonike:

4278     (+43 4278)

Shteti:

Austria

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Gnesau (hyrja telefonike)


Prefiksi 4278 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Gnesau. Dhe Gnesau ndodhet në Austria. Nëse ndodheni jashtë Austria dhe dëshironi të telefononi një person në Gnesau, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Austria është +43 (0043), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Gnesau, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +43 4278. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +43 4278 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Gnesau për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0043 4278.