Kodi zonal GayaQyteti/qyteza ose krahina:Gaya
Kodi zonal:2068     (+227 2068)

Shteti:

Nigeri


Kodi zonal Gaya (Nigeri)


Prefiksi 2068 është kodi i zonës për Gaya. Dhe Gaya ndodhet në Nigeri. Nëse ndodheni jashtë Nigeri dhe dëshironi të telefononi një person në Gaya, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Nigeri është +227, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Gaya, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +227 2068.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +227 2068 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Gaya për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00227 2068.
Llogaritësi I numrit të telefonit