Kodi zonal Forlì-Cesena (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Forlì-Cesena

Kodi zonal / hyrja telefonike:

0543     (+39543)
0547     (+39547)

Shteti:

Italia

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Forlì-Cesena (hyrja telefonike)


Prefiksi 0547 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Forlì-Cesena. Dhe Forlì-Cesena ndodhet në Italia. Nëse ndodheni jashtë Italia dhe dëshironi të telefononi një person në Forlì-Cesena, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Italia është +39 (0039), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Forlì-Cesena, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +39 0547.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +39 0547 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Forlì-Cesena për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0039 0547.