Kodi zonal Falkenstein VogtlQyteti/qyteza ose krahina:Falkenstein Vogtl
Kodi zonal:03745     (+493745)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Falkenstein Vogtl (Gjermania)


Prefiksi 03745 është kodi i zonës për Falkenstein Vogtl. Dhe Falkenstein Vogtl ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Falkenstein Vogtl, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Falkenstein Vogtl, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +493745.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +493745 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Falkenstein Vogtl për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00493745.
Llogaritësi I numrit të telefonit