Kodi zonal Emmelsbüll-Horsbüll (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Emmelsbüll-Horsbüll

Kodi zonal / hyrja telefonike:

04665     (+494665)

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Emmelsbüll-Horsbüll (hyrja telefonike)


Prefiksi 04665 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Emmelsbüll-Horsbüll. Dhe Emmelsbüll-Horsbüll ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Emmelsbüll-Horsbüll, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Emmelsbüll-Horsbüll, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 4665. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 4665 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Emmelsbüll-Horsbüll për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 4665.