Kodi zonal BriceniQyteti/qyteza ose krahina:Briceni
Kodi zonal:0247     (+373247)
0347     (+373347)

Shteti:

Moldavia


Kodi zonal Briceni (Moldavia)


Prefiksi 0347 është kodi i zonës për Briceni. Dhe Briceni ndodhet në Moldavia. Nëse ndodheni jashtë Moldavia dhe dëshironi të telefononi një person në Briceni, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Moldavia është +373, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Briceni, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +373347.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +373347 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Briceni për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00373347.
Llogaritësi I numrit të telefonit