Kodi zonal Breitenfurt bei WienQyteti/qyteza ose krahina:Breitenfurt bei Wien
Kodi zonal:2239     (+43 2239)

Shteti:

Austria


Kodi zonal Breitenfurt bei Wien (Austria)


Prefiksi 2239 është kodi i zonës për Breitenfurt bei Wien. Dhe Breitenfurt bei Wien ndodhet në Austria. Nëse ndodheni jashtë Austria dhe dëshironi të telefononi një person në Breitenfurt bei Wien, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Austria është +43, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Breitenfurt bei Wien, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +43 2239.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +43 2239 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Breitenfurt bei Wien për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0043 2239.
Llogaritësi I numrit të telefonit