Kodi zonal Benz UsedomQyteti/qyteza ose krahina:Benz Usedom
Kodi zonal:038379     (+4938379)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Benz Usedom (Gjermania)


Prefiksi 038379 është kodi i zonës për Benz Usedom. Dhe Benz Usedom ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Benz Usedom, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Benz Usedom, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +4938379.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +4938379 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Benz Usedom për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 004938379.
Llogaritësi I numrit të telefonit