Kodi zonal BazhongQyteti/qyteza ose krahina:Bazhong
Kodi zonal:827     (+86 827)

Shteti:

Kina


Kodi zonal Bazhong (Kina)


Prefiksi 827 është kodi i zonës për Bazhong. Dhe Bazhong ndodhet në Kina. Nëse ndodheni jashtë Kina dhe dëshironi të telefononi një person në Bazhong, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Kina është +86, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Bazhong, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +86 827.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +86 827 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Bazhong për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0086 827.
Llogaritësi I numrit të telefonit