Kodi zonal Batangas, Occidental Mindoro, Oriental MindoroQyteti/qyteza ose krahina:Batangas, Occidental Mindoro, Oriental Mindoro
Kodi zonal:043     (+6343)

Shteti:

Filipinet


Kodi zonal Batangas, Occidental Mindoro, Oriental Mindoro (Filipinet)


Prefiksi 043 është kodi i zonës për Batangas, Occidental Mindoro, Oriental Mindoro. Dhe Batangas, Occidental Mindoro, Oriental Mindoro ndodhet në Filipinet. Nëse ndodheni jashtë Filipinet dhe dëshironi të telefononi një person në Batangas, Occidental Mindoro, Oriental Mindoro, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Filipinet është +63, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Batangas, Occidental Mindoro, Oriental Mindoro, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +6343.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +6343 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Batangas, Occidental Mindoro, Oriental Mindoro për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 006343.
Llogaritësi I numrit të telefonit