Kodi zonal Balclutha, Milton



Qyteti/qyteza ose krahina:Balclutha, Milton
Kodi zonal:0341     (+64341)

Shteti:

Zelanda e Re



Prefiksi 0341 është kodi i zonës për Balclutha, Milton. Dhe Balclutha, Milton ndodhet në Zelanda e Re. Nëse ndodheni jashtë Zelanda e Re dhe dëshironi të telefononi një person në Balclutha, Milton, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Zelanda e Re është +64, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Balclutha, Milton, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +64341.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +64341 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Balclutha, Milton për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0064341.




Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal Balclutha, Milton (Zelanda e Re)