Kodi zonal Bakhchysaray (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Bakhchysaray

Kodi zonal / hyrja telefonike:

6554     (+380 6554)

Shteti:

Ukraina

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Bakhchysaray (hyrja telefonike)


Prefiksi 6554 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Bakhchysaray. Dhe Bakhchysaray ndodhet në Ukraina. Nëse ndodheni jashtë Ukraina dhe dëshironi të telefononi një person në Bakhchysaray, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Ukraina është +380 (00380), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Bakhchysaray, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +380 6554. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +380 6554 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Bakhchysaray për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00380 6554.