Kodi zonal Bad BevensenQyteti/qyteza ose krahina:Bad Bevensen
Kodi zonal:05821     (+495821)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Bad Bevensen (Gjermania)


Prefiksi 05821 është kodi i zonës për Bad Bevensen. Dhe Bad Bevensen ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Bad Bevensen, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Bad Bevensen, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +495821.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +495821 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Bad Bevensen për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00495821.
Llogaritësi I numrit të telefonit