Kodi zonal Ala-BukaQyteti/qyteza ose krahina:Ala-Buka
Kodi zonal:3761     (+996 3761)

Shteti:

Kirgistani


Kodi zonal Ala-Buka (Kirgistani)


Prefiksi 3761 është kodi i zonës për Ala-Buka. Dhe Ala-Buka ndodhet në Kirgistani. Nëse ndodheni jashtë Kirgistani dhe dëshironi të telefononi një person në Ala-Buka, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Kirgistani është +996, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Ala-Buka, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +996 3761.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +996 3761 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Ala-Buka për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00996 3761.
Llogaritësi I numrit të telefonit