Kodi zonal Abong-Bang (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Abong-Bang

Kodi zonal / hyrja telefonike:

2223350     (+237 2223350)

Shteti:

Kameruni

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Abong-Bang, Kameruni (hyrja telefonike)


Prefiksi 2223350 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Abong-Bang. Dhe Abong-Bang ndodhet në Kameruni. Nëse ndodheni jashtë Kameruni dhe dëshironi të telefononi një person në Abong-Bang, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Kameruni është +237 (00237), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Abong-Bang, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +237 2223350. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +237 2223350 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Abong-Bang për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00237 2223350.