Kodi zonal 7953 (+437953 / 00437953 / 011437953) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:7953     (+43 7953)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Liebenau

Shteti:

Austria

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 7953 / +437953 / 00437953 / 011437953, Austria (hyrja telefonike)


Prefiksi 7953 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Liebenau. Dhe Liebenau ndodhet në Austria. Nëse ndodheni jashtë Austria dhe dëshironi të telefononi një person në Liebenau, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Austria është +43 (0043), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Liebenau, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +43 7953. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +43 7953 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Liebenau për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0043 7953.