Kodi zonal 7676 (+437676 / 00437676 / 011437676) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:7676     (+43 7676)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Ottnang am Hausruck

Shteti:

Austria

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 7676 / +437676 / 00437676 / 011437676, Austria (hyrja telefonike)


Prefiksi 7676 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Ottnang am Hausruck. Dhe Ottnang am Hausruck ndodhet në Austria. Nëse ndodheni jashtë Austria dhe dëshironi të telefononi një person në Ottnang am Hausruck, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Austria është +43 (0043), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Ottnang am Hausruck, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +43 7676. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +43 7676 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Ottnang am Hausruck për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0043 7676.