Kodi zonal 761 (+595761 / 00595761 / 011595761) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:761     (+595 761)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Colonia Fram

Shteti:

Paraguai

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 761 / +595761 / 00595761 / 011595761, Paraguai (hyrja telefonike)


Prefiksi 761 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Colonia Fram. Dhe Colonia Fram ndodhet në Paraguai. Nëse ndodheni jashtë Paraguai dhe dëshironi të telefononi një person në Colonia Fram, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Paraguai është +595 (00595), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Colonia Fram, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +595 761. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +595 761 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Colonia Fram për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00595 761.