Kodi zonal 6544 / +436544Kodi zonal:6544     (+43 6544)
Qyteti/qyteza ose krahina:Rauris

Shteti:

AustriaPrefiksi 6544 është kodi i zonës për Rauris. Dhe Rauris ndodhet në Austria. Nëse ndodheni jashtë Austria dhe dëshironi të telefononi një person në Rauris, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Austria është +43, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Rauris, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +43 6544.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +43 6544 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Rauris për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0043 6544.
Llogaritësi I numrit të telefonit