Kodi zonal 539 (+595539 / 00595539 / 011595539) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:539     (+595 539)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Sapukai

Shteti:

Paraguai

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 539 / +595539 / 00595539 / 011595539, Paraguai (hyrja telefonike)


Prefiksi 539 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Sapukai. Dhe Sapukai ndodhet në Paraguai. Nëse ndodheni jashtë Paraguai dhe dëshironi të telefononi një person në Sapukai, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Paraguai është +595 (00595), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Sapukai, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +595 539. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +595 539 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Sapukai për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00595 539.