Kodi zonal 51 (+25251 / 0025251 / 01125251) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:51     (+252 51)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Mangauno

Shteti:

Somalia

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 51 / +25251 / 0025251 / 01125251, Somalia (hyrja telefonike)


Prefiksi 51 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Mangauno. Dhe Mangauno ndodhet në Somalia. Nëse ndodheni jashtë Somalia dhe dëshironi të telefononi një person në Mangauno, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Somalia është +252 (00252), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Mangauno, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +252 51. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +252 51 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Mangauno për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00252 51.