Kodi zonal 44 / +67044Kodi zonal:44     (+670 44)
Qyteti/qyteza ose krahina:Lautem

Shteti:

Timori Lindor


Kodi zonal 44 / +67044 (Timori Lindor)


Prefiksi 44 është kodi i zonës për Lautem. Dhe Lautem ndodhet në Timori Lindor. Nëse ndodheni jashtë Timori Lindor dhe dëshironi të telefononi një person në Lautem, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Timori Lindor është +670, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Lautem, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +670 44.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +670 44 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Lautem për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00670 44.
Llogaritësi I numrit të telefonit