Kodi zonal 4364 / +5984364Kodi zonal:4364     (+598 4364)
Qyteti/qyteza ose krahina:Trinidad, Flores

Shteti:

Uruguai


Kodi zonal 4364 / +5984364 (Uruguai)


Prefiksi 4364 është kodi i zonës për Trinidad, Flores. Dhe Trinidad, Flores ndodhet në Uruguai. Nëse ndodheni jashtë Uruguai dhe dëshironi të telefononi një person në Trinidad, Flores, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Uruguai është +598, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Trinidad, Flores, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +598 4364.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +598 4364 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Trinidad, Flores për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00598 4364.
Llogaritësi I numrit të telefonit