Kodi zonal 413 / +91413Kodi zonal:413     (+91 413)
Qyteti/qyteza ose krahina:Puducherry, Puducherry

Shteti:

IndiaPrefiksi 413 është kodi i zonës për Puducherry, Puducherry. Dhe Puducherry, Puducherry ndodhet në India. Nëse ndodheni jashtë India dhe dëshironi të telefononi një person në Puducherry, Puducherry, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për India është +91, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Puducherry, Puducherry, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +91 413.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +91 413 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Puducherry, Puducherry për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0091 413.
Llogaritësi I numrit të telefonit