Kodi zonal 3767 (+9963767 / 009963767 / 0119963767) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:3767     (+996 3767)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Kok-Gangak

Shteti:

Kirgistani

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 3767 / +9963767 / 009963767 / 0119963767, Kirgistani (hyrja telefonike)


Prefiksi 3767 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Kok-Gangak. Dhe Kok-Gangak ndodhet në Kirgistani. Nëse ndodheni jashtë Kirgistani dhe dëshironi të telefononi një person në Kok-Gangak, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Kirgistani është +996 (00996), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Kok-Gangak, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +996 3767. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +996 3767 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Kok-Gangak për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00996 3767.