Kodi zonal 3743 (+9963743 / 009963743 / 0119963743) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:3743     (+996 3743)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Kok-Gangak

Shteti:

Kirgistani

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 3743 / +9963743 / 009963743 / 0119963743, Kirgistani (hyrja telefonike)


Prefiksi 3743 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Kok-Gangak . Dhe Kok-Gangak ndodhet në Kirgistani. Nëse ndodheni jashtë Kirgistani dhe dëshironi të telefononi një person në Kok-Gangak , përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Kirgistani është +996 (00996), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Kok-Gangak , përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +996 3743. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +996 3743 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Kok-Gangak për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00996 3743.