Kodi zonal 3537 (+9963537 / 009963537 / 0119963537) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:3537     (+996 3537)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Baetovo (Ak-Tala)

Shteti:

Kirgistani

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 3537 / +9963537 / 009963537 / 0119963537, Kirgistani (hyrja telefonike)


Prefiksi 3537 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Baetovo (Ak-Tala). Dhe Baetovo (Ak-Tala) ndodhet në Kirgistani. Nëse ndodheni jashtë Kirgistani dhe dëshironi të telefononi një person në Baetovo (Ak-Tala), përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Kirgistani është +996 (00996), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Baetovo (Ak-Tala), përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +996 3537. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +996 3537 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Baetovo (Ak-Tala) për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00996 3537.