Kodi zonal 345 / +993345Kodi zonal:345     (+993 345)
Qyteti/qyteza ose krahina:Gubadag

Shteti:

TurkmenistaniPrefiksi 345 është kodi i zonës për Gubadag. Dhe Gubadag ndodhet në Turkmenistani. Nëse ndodheni jashtë Turkmenistani dhe dëshironi të telefononi një person në Gubadag, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Turkmenistani është +993, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Gubadag, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +993 345.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +993 345 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Gubadag për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00993 345.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 345 / +993345 (Turkmenistani)