Kodi zonal 34 / +67934Kodi zonal:34     (+679 34)
Qyteti/qyteza ose krahina:Suva / Nausori / Korovou (Tailevu) / Lami / Navua / Deuba / Pacific Harbour

Shteti:

Fixhi


Kodi zonal 34 / +67934 (Fixhi)


Prefiksi 34 është kodi i zonës për Suva / Nausori / Korovou (Tailevu) / Lami / Navua / Deuba / Pacific Harbour. Dhe Suva / Nausori / Korovou (Tailevu) / Lami / Navua / Deuba / Pacific Harbour ndodhet në Fixhi. Nëse ndodheni jashtë Fixhi dhe dëshironi të telefononi një person në Suva / Nausori / Korovou (Tailevu) / Lami / Navua / Deuba / Pacific Harbour, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Fixhi është +679, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Suva / Nausori / Korovou (Tailevu) / Lami / Navua / Deuba / Pacific Harbour, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +679 34.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +679 34 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Suva / Nausori / Korovou (Tailevu) / Lami / Navua / Deuba / Pacific Harbour për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00679 34.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 34 / +67934