Kodi zonal 3091 (+2243091 / 002243091 / 0112243091) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:3091     (+224 3091)

Qyteti/qyteza ose krahina:

N'Zérékoré

Shteti:

Guineja

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 3091 / +2243091 / 002243091 / 0112243091, Guineja (hyrja telefonike)


Prefiksi 3091 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për N'Zérékoré. Dhe N'Zérékoré ndodhet në Guineja. Nëse ndodheni jashtë Guineja dhe dëshironi të telefononi një person në N'Zérékoré, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Guineja është +224 (00224), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në N'Zérékoré, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +224 3091. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +224 3091 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në N'Zérékoré për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00224 3091.